stickyimage

Strona wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij

Polityka Cookies zamknij

Witamina D3 dba o twoje mocne kości i nie tylko?

Witamina D3 jest niezbędna dla zachowania zdrowia. Bierze bowiem udział w wielu procesach takich jak wchłanianie wapnia czy regulacja układu krwionośnego. Jednak jej nadmiar jak i niedobór jest szkodliwy dla zdrowia.

W naturalnych warunkach organizm sam uzupełnia braki witaminy D3. Jest ona dostarczana z diety, a dzięki promieniom słonecznym łatwo przyswajana. Jednak w naszej strefie klimatycznej wiele osób ma jej niedobór, ze względu na małą liczbę słonecznych dni w roku. Dodatkowo stosowanie kremów z filtrem oraz zanieczyszczenie środowiska uniemożliwia jej prawidłowe wchłanianie.

Dlaczego witamina D powinna zagościć w naszym menu ?

Witamina D jest potrzebna nie tylko do budowy kości.

Witamina D3 wpływa na wiele procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Pozwala na utrzymanie zdrowych kości i zębów, gdyż ułatwia wchłanianie wapnia i fosforu. Ma korzystny wpływ na układy nerwowy i mięśniowy ponieważ przyśpiesza proces regeneracji komórek, w tym neuronów. Odpowiada ona również za prawidłową pracę układu odpornościowego. Witamina D3 wpływa też na układ hormonalny, zwiększa spermatogenezę i rozrodczość oraz hamuje rozrost endometrium.

Witaminę D trudno jest przedawkować, zwykle dochodzi do tego w momencie przyjęcia w nadmiarze preparatów witaminowo-mineralnych. Natomiast nie można tego dokonać ze zwykłej diety. Częściej można zaobserwować raczej skutki jej niedoboru. Specjaliści szacują, że 70% Europejczyków ma niedobór witaminy D3!

Warto wprowadzić dodatkowo do diety witaminę D:

– w okresie jesienno-zimowym,

– u dzieci w okresie wzrostu,

– u osób starszych, których zdolność syntezy witaminy D obniża się,

-u kobiet w okresie około- i menopauzalnym,

– u osób stosujących kremy z wysokim filtrem UV,

-u ludzi z nadwagą,

– u tych, którzy spędzają niewiele czasu na świeżym powietrzu,

-u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią*

Krople D-drops liquid vitamin D są skutecznym i polecanym przez specjalistów preparatem. Aplikacja produktu niezwykle łatwa dla każdego członka rodziny ponieważ płynna forma z dołączonym kroplomierzem uniemożliwia przedawkowanie. Dzięki naturalny, składnikom (cytrusom) D-drops liquid vitamin D ma przyjemny smak. Preparat nie zawiera cukru, słodzików ani żadnych sztucznych aromatów czy barwników. Produkt należy przyjmować podczas posiłku, gdyż tłuszcze ułatwiają jego wchłanianie. Butelka D-drops liquid vitamin D zawiera 1000 kropli przez co starcza na długi czas.

Skład/ 1 kropla (0,03 ml): Witamina D3 ? 10 ?g

Zalecana porcja dzienna do spożycia:

– Dzieci powyżej 3 roku życia oraz młodzież do 18 roku życia ? 1 kropla dziennie (10 ?g witaminy D3) w okresie X-III oraz w pozostałych miesiącach, gdy brak odpowiedniej syntezy skórnej. 

– Osoby dorosłe 2 krople na dobę (20 ?g witaminy D3) w okresie X-III oraz pozostałych miesiącach, gdy brak odpowiedniej syntezy skórnej.

– Osoby powyżej 65 roku życia 2 krople na dobę (20 ?g witaminy D3) przez cały rok.

– Kobiety w ciąży i kobiety karmiące od II trymestru ciąży, o ile nie jest zapewniona odpowiednia podaż z diety i/lub synteza skórna 2 krople na dobę (20 ?g witaminy D3)*

Uwaga? Produkt należy przechowywać dokładnie zamknięty, w chłodnym, suchym miejscu, unikając wysokich i ujemnych temperatur, intensywnego światła, w sposób niedostępny dla małych dzieci. ? Przed użyciem należy produkt wstrząsnąć, natomiast po otwarciu najlepiej przechowywać go w lodówce.  ? Nie należy również przekraczać zalecanej przez producenta dawki, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. ? Suplementów diety nie wolno stosować jako substytuty zróżnicowanej diety. * Kobiety karmiące, kobiety w ciąży oraz osoby przyjmujące na stałe leki przed zażyciem produktu powinny zasięgnąć opinii lekarza.